Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XVIII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - Powiat Wodzisławski

XVIII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

logo Fundacji Lotto

Cel projektu:

Celem jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play.

Skrócony opis projektu:

Olimpiada to impreza sportowo-rekreacyjna dla osób niepełnosprawnych, jedna z największych tego typu na Górnym Śląsku. Do udziału w niej zaproszone zostaną ośrodki zajmujące się terapią i opieką nad niepełnosprawnymi, istnieje również możliwość zgłoszeń indywidualnych. Uczestnicy spróbują swoich sił w kilkunastu konkurencjach. Dla nich, opiekunów, wolontariuszy oraz kibiców zapewniony będzie program dodatkowych atrakcji – przez animacje, występy, wjazd na wysokość drabiną strażacką, bajkowe maskotki, pokazy taneczne, koło fortuny z wygraną dla każdego, przejażdżki na motorach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma medal olimpijski, a drużyna puchar. Zapewniona będzie obsługa techniczna, medyczna oraz 100 wolontariuszy. Termin realizacji projektu: 25.04.2022 r. – 30.06.2022 r.

Odbiorcy projekt:

Planowana liczba odbiorców (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy): 550 osób

Partnerzy projektu:

1. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śląskim
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
  4. Młodzieżowy Powiatowy Ośrodek Sportu w Wodzisławiu Śląskim

Montaż finansowy projektu:

1. Planowana całkowita wartość projektu: 21 500 zł.
  2. Kwota dofinansowania: 15 000,00 zł.
  3. Planowana wartość wkładu własnego: 6 500,00 zł.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.