Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przebudowa drogi powiatowej nr 5021S ul. 1 Maja w Mszanie w formule zaprojektuj i wybuduj - Powiat Wodzisławski

Symbole flagi i godła RP do umieszczenia na stronach inwestycji dofinansowanych z rządowego funduszu inwestycji lokalnych

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja druga.

Zadanie dofinansowane środkami pochodzącymi z Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych

• Termin realizacji: 38 miesięcy od dnia zwarcia umowy jednak nie dłużej niż do dnia 30.09.2026 r.
  • Całkowita wartości zadania: 22 663 949,25 zł
  • Dofinansowanie z Funduszu: 18 810 000,00 zł

Przedmiotem inwestycji jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 5021S ul. 1 Maja w Mszanie w formule zaprojektuj i wybuduj” w zakresie:

1) opracowania dokumentacji projektowej,

2) wykonania robót budowlanych na długości ok. 2390 mb na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez wykonawcę .

Celem planowanej przebudowy drogi jest poprawa jej stanu technicznego, dostosowanie do obowiązujących norm i rozporządzeń, poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu w tym także ruchu pieszego, uporządkowanie wód deszczowych. Zakres inwestycji to odcinek ul. 1 Maja w Mszanie o długości  2,390 km (od skrzyżowania z ul. Skrzyszowską do obiektu mostowego nad autostradą A1) i obejmuje:

• przebudowę jezdni – od skrzyżowania z ul. Skrzyszowską do obiektu mostowego nad autostradą A1;
  • przebudowę i budowę chodników;
  • budowę pobocza gruntowego;
  • przebudowę zjazdów;
  • przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi;
  • przebudowę zatok autobusowych;
  • budowę/przebudowę odwodnienia drogi w tym budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę/wymianę istniejących przepustów, przebudowę/odtworzenie rowów, likwidację części rowów;
  • zabudowę elementów umocnienia skarp oraz budowę muru oporowego;
  • zabudowę urządzeń ochronnych – barier/ekranów chroniących budynki;
  • zabudowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu
  • przebudowę kolidującej infrastruktury;
  • budowę kanału technologicznego.

logo Polski Ład