Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zespół Szkół Techniczny najlepszy w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym - Powiat Wodzisławski

Zespół Szkół Techniczny najlepszy w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym

Śląski Związek Sportowy i Kuratorium Oświaty w Katowicach corocznie organizują wojewódzkie współzawodnictwo sportowe. Po raz drugi, Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. w tej rywalizacji okazał się najlepszy i tym samym zajął I miejsce w kategorii chłopców w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół i Klubów SZS o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2008/2009.

Puchar oraz dyplomy zostały wręczone  26 października  2009r. w Czechowicach-Dziedzicach podczas  uroczystej inauguracji sportowego roku szkolnego 2009/2010 oraz  podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół i Klubów Szkolnego Związku Sportowego.

Współzawodnictwo obejmuje 12 dyscyplin sportowych, które drogą eliminacji, finału powiatowego, zawodów rejonowych, półfinału i finału wojewódzkiego wyłoniły najlepsze drużyny i zawodników w województwie śląskim. Do punktacji współzawodnictwa zalicza się pięć dyscyplin, w których dana szkoła uzyskała najwyższe wyniki.

28 października w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami ZST. Pasmo sukcesów szkoły, w której dominują kierunki techniczne nie mogło pozostać niezauważone, dlatego na uroczystości w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim pojawiło się wielu znakomitych gości. Swoją obecnością uroczystość uświetnił wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, dziś Poseł na Sejm Rzeczpospolitej –  Ryszard Zawadzki.

Życzenia i gratulacje złożył  Damian Majcherek – Etatowy Członek Zarządu Powiatu, który w imieniu Zarządu Powiatu, na ręce Dyrektora, przekazał nagrodę pieniężną na zakup sprzętu sportowego. W spotkaniu udział wzięli również: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Krystyna Szymiczek, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego – Edyta Glenc oraz  Radny Rady Powiatu a jednocześnie nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim – Grzegorz Kamiński oraz inni goście współpracujący z placówką i wspomagający rozwój młodzieży ZST.

Najważniejszym jednak punktem programu było uhonorowanie tych, dzięki którym szkoła techniczna staję się potęgą sportową czyli uczniów. Młodzi sportowcy wyróżnieni zostali dyplomami dyrektora szkoły oraz koszulkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe. Nie zapomniano również o współautorach sukcesów sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego oprócz listów gratulacyjnych wręczonych przez dyrektora szkoły, otrzymali również, ufundowane przez członka zarządu  MKS Odra Wodzisław, komplety odzieży sportowej.

Szczególne uznanie należy się Robertowi Salachowi z klasy maturalnej o profilu informatycznym – jako najlepszy sportowiec Zespołu Szkół Technicznych wyróżniony został dyplomem oraz koszulką z nadrukiem upamiętniającym zdobyty tytuł.