Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy - Powiat Wodzisławski

Od 1 maja cyklobusy wyruszą w trasy

Wraz z rozpoczęciem weekendu majowego w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej ruszają weekendowe cyklobusy, czyli autobusy z przyczepą rowerową. W tym roku dowiozą one chętnych nie tylko do Żelaznego Szlaku Rowerowego dzięki linii 38 z Wodzisławia Śl. do Gołkowic, ale też do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków oraz ośrodków wypoczynkowych w Olzie i Bukowie, dzięki linii 35 z Wodzisławia Śl. do Bukowa.

Biały autobus Wodzisłąwskiej Komunikacji Autobusowej.

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa rozpoczyna sezon wiosenno-letni, wprowadzając ponownie do swojej oferty popularny cyklobus, czyli autobus z przyczepką do przewożenia rowerów. To znakomita wiadomość dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wszystkich entuzjastów rowerowych wycieczek po malowniczych trasach powiatu. Od 1 maja, wraz z rozpoczęciem weekendu majowego, cyklobusy ruszą w trasę, obsługując dwie linie: 35 Wodzisław Śl. – Buków oraz 38 Wodzisław Śl. – Gołkowice.

Praktyczne rozwiązanie dla pasjonatów rowerowych

Cyklobus to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć podróż autobusem z aktywnością na dwóch kółkach. Wystarczy przygotować swój rower, a cyklobus zabierze go w podróż. Dzięki temu podróżujący mogą łatwo dotrzeć do ciekawych tras rowerowych, nie martwiąc się o dojazd ani logistykę transportu roweru.

Harmonogram i trasy

Cyklobusy będą kursować w każdą sobotę i niedzielę oraz święta, umożliwiając weekendowe eskapady rowerowe. Na linii 35 będzie można dojechać do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków, a także do ośrodków wypoczynkowych w Olzie (przystanek Olza Dworzec kolejowy) i Bukowie (przystanek Buków Ośrodek Wypoczynkowy). Z kolei linia 38 poprowadzi z Wodzisławia Śl. do Godowa, gdzie swój bieg rozpoczyna „Żelazny Szlak Rowerowy” po polsko-czeskim pograniczu.

Wartościowa alternatywa dla podróży

Wprowadzenie cyklobusów przez Wodzisławską Komunikację Powiatową to nie tylko dodatkowa usługa dla podróżnych, ale także krok w kierunku ekologicznej mobilności. Dzięki temu inicjatywa ta sprzyja promowaniu aktywnego trybu życia oraz zdrowych form spędzania czasu wolnego. Jest to również wkład w rozwój turystyki rowerowej w regionie oraz promocji urokliwych zakątków powiatu wodzisławskiego.

Niska cena biletów

Co więcej, korzystanie z cyklobusów nie obciąży zbytnio portfela podróżujących. Cena biletu na przewóz roweru wynosić będzie jedynie 1 zł, co oznacza, że łączny koszt podróży za pasażera wraz z rowerem wyniesie jedynie 3 zł. To bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, nie rezygnując przy tym z wygody podróży. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletu na cyklobus w obsługującej powiatową komunikację aplikacji moBILET.

Zachęcamy do korzystania! Rozkład autobusów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej znajdziecie TUTAJ

Grafika promująca cyklobusy na linii 35 i 38 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej