Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: SABINA SZEWCZYK „COOLTURALNYM GOŚCIEM WCK” - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: SABINA SZEWCZYK „COOLTURALNYM GOŚCIEM WCK”

Zdecydowana i ambitna. Wrażliwa i twórcza. Taka bez wątpienia jest Sabina Szewczyk - „Sana”, utalentowana wokalistka, którą wraz z zespołem gościć będziemy w Wodzisławskim Centrum Kultury. Muzycznie bowiem zapowiada się kolejna odsłona wydarzenia „COOLturalny gość WCK”, która zaplanowana została na poniedziałek, 15 listopada o godz. 19:00.

plakat - Sabina Szewczyk „COOLturalnym gościem WCK” , na plakacie wokalistka

Jak mówi wokalistka wywodząca się z Rydułtów, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałaby, że dane jej będzie zaliczyć opolskie Debiuty. A jednak, udało się. Sabina Szewczyk „Sana” znalazła się w finałowej dziesiątce i swą artystyczną wrażliwością obdarowała słuchaczy koncertu Debiuty, podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie w Amfiteatrze zaprezentowała swój „Pancerny płaszcz”. Sukcesywnie tym, co wypływa wprost z jej wnętrza dzieli się z innymi. A we wnętrzu tym kryją się ogromne pokłady delikatności. To nie tylko wszechstronna wokalistka, ale i autorka tekstów. Swą pasję dzieli i współpracuje z zawodowymi muzykami: Krzysztofem Mandryszem, kompozytorem, wprawnym gitarzystą basowym, Natalią Krząkałą, wirtuozką instrumentów perkusyjnych oraz Markiem Kowalskim, uzdolnionym gitarzystą sesyjnym. Warto dodać, że wspólnie wywalczyli drugie miejsce w ogólnopolskim „Festiwalu Scyzoryki” w Kielcach, znaleźli się też w finałowej dziesiątce Festiwalu Młodych Talentów, który w październiku miał miejsce Szczecinie. Wokalistka o swojej sztuce mówi, że to „połączenie subtelnego głosu z elektroakustyczną muzyką”.

O tym, czy tak jest, słuchacze przekonać będą mogli się podczas wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Na zainteresowanych czeka nie tylko zajmująca rozmowa z artystką i towarzyszącymi jej muzykami, ale też popis ich możliwości. A te, proszę wierzyć, są imponujące. Aktualnie Sabina Szewczyk wraz z zespołem promuje swoje debiutanckie wydawnictwo „Unisono”. Muzycy cenią sobie niezależność i swobodę w tworzeniu oraz kreowaniu wizerunku. O czym opowiadają? Jaką miarą mierzą swe sukcesy? W kim upatrują odbiorców swojej twórczości? Gdzie z zaciekawieniem szukają inspiracji? Jakie emocje towarzyszą im na scenie? Na te i na wiele innych pytań odpowiedź poznamy już 15 listopada.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.