Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: TANECZNIE I RODZINNIE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: TANECZNIE I RODZINNIE W WCK

Listopadowe „Rodzinne spotkania z teatrem” przyjmą tym razem formułę… taneczną. Wszystko za sprawą widowiska w wykonaniu tancerzy zespołu Miraż, wypełnionego porywającą muzyką, dopracowaną choreografią i efektami świetlnymi. Taneczne show można będzie zobaczyć 28 listopada, w niedzielę, o godz. 16:00. Program uatrakcyjni znana i lubiana przez najmłodszych Ciocia Klocia czyli Monika Kubica – Skaba.

plakat - rodzinne spotkania z tańcem, na plakacie tancerki

Miraż specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas rodzinnego koncertu, który jest opowieścią o tym, że taniec może stać się pasją już od najmłodszych lat.

Zespół taneczny Miraż działa od niespełna 30 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ma na swoim koncie spory dorobek artystyczny. Zdobył nagrody na zawodach o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. W tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.

Układy choreograficzne tworzą trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Evgeniya Makeeva-Wyputa oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost.

Obecnie zespół zrzesza ponad setkę tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach tanecznych.

Miraż wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 28 listopada o 16:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie WCK oraz na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna jest na godzinę przed planowanym seansem kinowym czy imprezą oraz w każdy czwartek w godzinach 10:00-12:00.