Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: FESTIWAL KINA KLASYCZNEGO W WODZISŁAWSKIM PEGAZIE - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: FESTIWAL KINA KLASYCZNEGO W WODZISŁAWSKIM PEGAZIE

Od listopada kino Pegaz rozszerza swoją bogatą ofertę repertuarową o nowy cykl filmowy: Festiwal Kina Klasycznego. W ramach cyklu widzowie Pegaza zapoznają się z arcydziełami światowego kina oraz filmami, które stały się kamieniami milowymi w dziedzinie kinematografii.

plakat- festiwal kina klasycznego, na zdjęciu kamera filmowa wraz z tekstem informacyjnym
Festiwal rozpocznie się od seansów dwóch genialnych dzieł Stanley’a Kubricka. Będą to: „2001: Odyseja kosmiczna” (11 listopada o 19:00) oraz „Lśnienie” (26 listopada o 19:00). Cykl powstał w oparciu o współpracę z Warner Bros. oraz Siecią Kin Studyjnych, której członkiem jest Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury.

W ramach Festiwalu Kina Klasycznego widzowie zobaczą m.in. takie filmy, jak: „Mechaniczna pomarańcza”, „Casablanca”, „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Deszczowa piosenka” czy „Rio Bravo”, „Łowca androidów”, „Kolor purpury”, „Imperium słońca”, „Śpiewak jazzbandu”, „Buntownik bez powodu”. Wodzisławskie kino wyświetli też trzy filmy z Jean-Paulem Belmondo.

2001: Odyseja kosmiczna” 11 listopada godzina 19:00
Arcydzieło gatunku science-fiction. Czas akcji filmu rozciąga się od zarania dziejów człowieka po rok tytułowy. Na Ziemi, w epoce kamienia łupanego, w obecności tajemniczego monolitu człowiek po raz pierwszy używa narzędzia jako broni przeciwko pobratymcowi i czyni w ten sposób krok ku zdobyciu inteligencji. W 1999 roku kosmonauci odkrywają na Księżycu podobny czarny obelisk. W roku 2001 na statku kosmicznym krążącym pomiędzy Jupiterem a Ziemią komputer pokładowy popełnia błąd, uśmiercając większość załogi i aby ukryć swoją winę, doprowadza do śmierci kolejnych ludzi. Poza czasem: jedyny człowiek, który przeżył podróż na Jupitera, przenosi się na kolejny etap rozwoju ludzkości.
Nagrody: Oscar za najlepsze efekty specjalne / Academy Award for Best Special Visual Effects

Lśnienie” 26 listopada godzina 19:00
Opowieść o mrocznym hotelu, w którym ożywają wspomnienia o okrutnej zbrodni popełnionej w tym miejscu. Jack (Jack Nicholson) przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata eleganckim hotelu Overlook, dokąd przenosi się z żoną (Shelley Duvall) i synem (Danny Lloyd). Jack nigdy tam nie był – a może jest inaczej? Odpowiedź na to pytanie przynosi mrożący krew w żyłach finał, w którym poznajemy niesamowitą tajemnicę hotelu Overlook. „Lśnienie” to ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga, którą uznano za arcydzieło filmu grozy.

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Kasa kina będzie otwarta na pół godziny przed seansem. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać ograniczona ilość widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. Kubsza 17, telefon 32455 48 55. Szczegóły: www.wck.wodzislaw-slaski.pl