Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 5 listopada zmiana organizacji ruchu na Piotrowickiej w Skrbeńsku - Powiat Wodzisławski

5 listopada zmiana organizacji ruchu na Piotrowickiej w Skrbeńsku

Starosta Wodzisławski jako organ zarządzający ruchem na drogach powiatowych i gminnych, wsłuchując się w głos mieszkańców Skrbeńska, zatwierdził zmianę organizacji ruchu na ul. Piotrowickiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną. Droga na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu. Zmiany wejdą w życie 5 listopada (piątek).

Znak oznaczający zamknięcie drogi, brak przejazdu

To efekt postulatów mieszkańców ul. Piotrowickiej, którzy narażeni są na niedogodności ze strony kierowców pojazdów ciężarowych, którzy nie przestrzegają ograniczeń w ruchu na końcowym odcinku tej drogi.

Wielu z nich, mimo istniejącego oznakowania, próbuje przedostać się przez granicę korzystając z przejścia w Skrbeńsku, choć fizyczne przeszkody ustawione na granicy przez stronę czeską to uniemożliwiają. W rezultacie kierowcy tych pojazdów zawracają ciężkimi zestawami na wąskiej drodze, powodując duże niedogodności i niebezpieczeństwo dla mieszkańców posesji położonych w ciągu tego odcinka.

Latem Powiatowy Zarząd Dróg, będący administratorem tej drogi, zwrócił się do administratorów Google Maps i Automapy z prośbą o niewyznaczanie trasy dojazdu do Republiki Czeskiej przez przejście graniczne Skrbeńsko-Petrovice u Karvine, lecz przez przejście Gołkowice-Zavada. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Starosta z kolei poprosił Policję o zwiększenie nadzoru nad przestrzeganiem obowiązujących na ul. Piotrowickiej ograniczeń w ruchu.

Zmieniona organizacja ruchu została pozytywnie zaopiniowana przez wszystkie uprawnione podmioty, tj. Gminę Godów, jak i Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Z uwagi na fakt, że ul. Piotrowicka prowadzi do przejścia granicznego, Starostwo w Wodzisławiu Śląskim zwróciło się również o stanowisko do Stałej Polsko-Czeskiej Komisji Granicznej.

Nowa organizacja ruchu od 5 listopada pozwalać będzie na przekraczanie przejścia granicznego w Skrbeńsku pieszym oraz rowerzystom.

Kierowców samochodów osobowych i motocykli uprzejmie prosimy o kierowanie się na przejście graniczne w Gołkowicach – Zawadzie, które jest oddalone zaledwie o ok. 4 km.

Kierowcy pojazdów ciężarowych powinni kierować się na przejścia graniczne w Chałupkach, Gorzyczkach (autostrada A1) lub Cieszynie.