Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W dwóch powiatowych szkołach powstaną nowoczesne „Zielone pracownie”

W dwóch powiatowych szkołach powstaną nowoczesne „Zielone pracownie”

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach pozyskały łącznie 120 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na utworzenie w swoich placówkach "Zielonych pracowni".

Narysowana żarówka w zielonym kolorze imitującym trawę

Szkoły wzięły udział w dziewiątej edycji konkursu „Zielona pracownia”, którego celem jest utworzenie szkolnych pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 48 000 zł.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło łącznie 155 zgłoszeń, z których wybrano 100. Wśród nich są projekty „Pracownia  EKObiom” w wodzisławskim Ekonomiku oraz „Zielona Eko-Strefa na Skalnej” w Rydułtowach. Każda ze szkół otrzyma maksymalną kwotę dotacji, czyli 48 000 zł. Wcześniej WFOŚiGW zorganizował konkurs na opracowanie projektu „Zielonych Pracowni”, w ramach którego obie szkoły dodatkowo otrzymały  po 12 000 zł. Nagrody te zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego w projektach.

Wizualizacja pracowni w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.:

wizualizacja zielonej pracowni w Ekonomiku

Wizualizacja pracowni w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach: