Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego

L (pięćdziesiąta) sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego odbędzie się 25 maja 2023 r. w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92A. Początek o godz. 14:00.

logo powiatu wodzisławskiego z okazji 25 lat powiatu
  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie wniosków o zmianę porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z obrad XLIX sesji Rady Powiatu.
  4. Zadania z zakresu przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy realizowane przez Powiat Wodzisławski w 2022 roku – sprawozdanie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim.
  5. Sprawozdanie z działalności Zakładu Aktywności Zawodowej Zakładu Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim za 2022 rok.
  6. Sprawozdanie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego z realizacji „Programu współpracy Powiatu Wodzisławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” za 2022 rok.
  7. Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie od XLIX sesji.
  8. Rozpatrzenie projektów uchwał w następujących sprawach:
    a) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XXVIII/294/2021 z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu wodzisławskiego”,
    b) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XXVIII/295/2021 z dnia 29 kwietnia 2021r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Wodzisławski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków,
    c) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XLVI/453/2022 z dnia 20 grudnia 2022 roku w sprawie budżetu Powiatu Wodzisławskiego na 2023 rok wraz z załącznikami,
    d) zmiany uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr XLVI/452/2022 z dnia 20 grudnia 2022 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wodzisławskiego na lata 2023-2039.
  9. Interpelacje i zapytania radnych.
  10. Wnioski i oświadczenia radnych.
  11. Informacje bieżące.
  12. Zamknięcie obrad L sesji.