Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Czym skorupka za młodu.... Piknik bezpieczeństwa w Radlinie za nami - Powiat Wodzisławski

Czym skorupka za młodu…. Piknik bezpieczeństwa w Radlinie za nami

Dzisiaj na Placu Radlińskich Olimpijczyków odbył się Piknik Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży zorganizowany wspólnie przez wodzisławskich policjantów, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Radlinie wraz z miejskimi jednostkami oraz strażaków. Z uczestnikami spotkał się m.in. starosta Leszek Bizoń i burmistrz Barbara Magiera wraz z wiceburmistrzem Zbigniewem Podleśnym.

Uczestnicy Pikniku Bezpieczeństwa w Radlinie 2023

Niepewna aura wpłynęła na nieco mniejszą frekwencję na Pikniku niż w zeszłym roku, ale i tak Plac Radliński Olimpijczyków pękał w szwach. A to za sprawą wielu atrakcji, jakie czekały na dzieci i młodzież.

Były m.in. zajęcia z symulatorem wypadku drogowego oraz instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Wystawiono stoiska z gadżetami odblaskowymi. Odbył się też pokaz sprzętu ratowniczego, dronów policyjnych, radiowozów, wozów strażackich i innego sprzętu. Odwiedzający piknik mieli ponadto okazję założyć narkogogle i alkogogle. Z kolei w miasteczku rowerowym odbyły się warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego Pikniku (foto. R. Śmietana, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Radlinie):

foto. R. Śmietana, UM Radlin