Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie członków Powiatowej Rady Zatrudnienia - Powiat Wodzisławski

Spotkanie członków Powiatowej Rady Zatrudnienia

17 lutego 2009 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia . W skład Rady weszli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, organizacji związkowych, organizacji pracodawców, rolników i organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy, którzy zostali powołani przez Starostę na czteroletnią kadencję.

Podczas spotkania Jerzy Rosół – Starosta Powiatu Wodzisławskiego wręczył  powołania do członkostwa w Radzie oraz wybrano przewodniczącą Rady – Panią Katarzynę Zöllner – Solowską – Dyrektor Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl.,  wiceprzewodniczącą została Edyta Glenc – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

Do zakresu działań Powiatowej Rady Zatrudnienia należy w szczególności inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie, ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy, opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i finansowanie innych fakultatywnych zadań, składanie wniosków i wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia, szkolenia zawodowego oraz zatrudnienia w powiecie, ocenianie okresowych sprawozdań z działalności urzędów pracy oraz opiniowanie wniosków o odwołanie lub wnioskowanie o odwołanie dyrektora urzędu pracy.