Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Warsztaty szkoleniowe dla organizacji pozarządowych - Powiat Wodzisławski

Warsztaty szkoleniowe dla organizacji pozarządowych

18 lutego 2009r. w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyły się bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla organizacji pozarządowych na temat wypełniania ofert i przygotowania odpowiednich załączników w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego.

W pierwszej części szkolenia przedstawiono informacje na temat ustawy o działalności pożytku publicznego, jak również omówiono wzór oferty na realizację zadań publicznych oraz najczęściej popełniane przez organizacje błędy w ofertach. Przekazano również informacje na temat aktualnie ogłoszonego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wodzisławskiego w zakresie kultury, sportu lub rekreacji, ochrony i promocji zdrowia, a także ochrony środowiska.

Drugą część szkolenia stanowiły warsztaty,  podczas których uczestnicy  wypełniali wzór oferty mogąc w ten sposób zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie przygotowania oferty.

Warsztaty szkoleniowe prowadziły: Barbara Jasińska- Musik- Z-ca Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu oraz Agnieszka Lubszczyk- Kierownik Biura Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Organizatorem warsztatów było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.