Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze już za nami

Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze już za nami

W minioną sobotę na stadionie Klubu Sportowego „Naprzód” Rydułtowy odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Uroczystego otwarcia dokonał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim – kpt. Marek Misiura. W zawodach wzięło udział 21 drużyn pożarniczych z terenu powiatu wodzisławskiego, które zwyciężyły w zmaganiach na szczeblu gminnym oraz zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych.

Młodzieżowe drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w dwóch konkurencjach: rozwinięciu bojowym oraz sztafecie 400m z przeszkodami, z kolei dorośli próbowali swoich sił w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.
Wszyscy uczestnicy, jak na strażaków przystało, podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, a niezwykła sprawność i łatwość wykonywania zadań wprawiała w podziw zgromadzonych na trybunach kibiców. Trud wielotygodniowych przygotowań i treningów zaowocował wspaniałymi wynikami. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczył Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Tadeusz Skatuła, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim – kpt. Marek Misiura oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Wodzisław Śl. – Jerzy Szkatuła.

Wyniki:

Grupa „A”
I miejsce – OSP Krzyżkowice II
II miejsce – OSP Krzyżkowice I
III miejsce – OSP Skrzyszów
Grupa „C”
I miejsce – OSP Skrzyszów
II miejsce – OSP Lubomia
III miejsce – OSP Połomia
MDP Dziewczęta
I miejsce – OSP Gorzyce
II miejsce – OSP Zawada
III miejsce – OSP Lubomia
MDP Chłopcy
I miejsce – OSP Syrynia
II miejsce – OSP Kokoszyce
III miejsce – OSP Gorzyce