Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ponad 500 osób słuchało i tańczyło w rytm bluesa - Powiat Wodzisławski

Ponad 500 osób słuchało i tańczyło w rytm bluesa

Ponad 500 uczestników bawiło się na VI Festiwalu "Blues dla niepełnosprawnych", który odbył się 16 września w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach.

Do udziału w tegorocznej imprezie zgłosiło się 17 ośrodków nie tylko z terenu powiatu wodzisławskiego, ale również z takich miejscowości jak: Kędzierzyn – Koźle, Knurów, Racibórz, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory. – To rekord w dotychczasowej historii bluesa – cieszył się Starosta Tadeusz Skatuła.

Dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji wystąpił Robert Lubera z zespołem NIE-BO, którego muzycy  współpracują z takimi artystami jak: Robert Gawliński, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, zespołami: Lombard, Brathanki czy Róże Europy. Zespół dał fantastyczny prawie dwugodzinny koncert.

Druga gwiazdą, która zagrała podczas  koncertu był Mr Blues. Zespół zaliczany jest do czołówki polskiego bluesa.  Rocznie daje kilkadziesiąt koncertów w klubach muzycznych w całej Polsce  oraz na dużych  imprezach bluesowo – rockowych. W Czyżowicach wykonali zarówno swoje utwory autorskie, jak i znane standardy muzyki bluesowej.

Organizator imprezy, którym było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, zapewnił wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek, a o dobrą zabawę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych zadbała grupa wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim.