Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Kolejna powiatowa szkoła doceniona

Kolejna powiatowa szkoła doceniona

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Lider edukacji zawodowej”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 września w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wyróżnienie odebrała Danuta Mielańczyk – dyrektor szkoły oraz  Zdzisław Tomiczek – uczeń trzeciej klasy Technikum i jednocześnie przewodniczący Samorządu Szkolnego, stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Dzięki konkursowi szkoła nie tylko uzyskała prestiżowy tytuł „Lidera edukacji zawodowej”, ale również otrzymała zestaw multimedialny.

Konkurs o tytuł „Lidera edukacji zawodowej” skierowany jest do szkół prowadzących kształcenie zawodowe. W tym roku odbywał się on ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru”. Głównym celem konkursu jest wyłonienie oraz promocja szkół, które osiągają wysoką jakość i efektywność kształcenia zawodowego mierzonego nie tylko jako zdawalność egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także sukcesy uczniów w konkursach zawodowych oraz dobra współpraca z pracodawcami, instytucjami rynku pracy i instytucjami naukowo-badawczymi.

Należy dodać, że Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim jest jedyną szkołą w naszym powiecie i jedną z pięciu z województwie śląskim, która w tym roku otrzymała ten zaszczytny tytuł.

W tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się 212 szkół w 15 obszarach kształcenia. Powołana przez Ministra Edukacji Narodowej Komisja konkursowa przyznała w sumie 11 nagród pierwszych w 11 obszarach zawodowych; 9 nagród drugich; 8 nagród trzecich; 11 wyróżnień.