Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs na prowadzenie Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego w latach 2009-2010 w Województwie Śląskim

W przeprowadzonym konkursie startowało 9 podmiotów. Wyłoniono 4 ośrodki z terenu Województwa Śląskiego, zlokalizowane w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach i Rudzie Śląskiej. Właśnie Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. będzie udzielał wsparcia dla beneficjentów z powiatów: wodzisławskiego, gliwickiego, raciborskiego, rybnickiego oraz miast: Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Gliwic, Zabrza.

Regionalne Ośrodki EFS  zajmują się przygotowywaniem beneficjentów do aplikowania  do Europejskiego Funduszu Społecznego oraz pomagają we wdrażaniu projektów i uaktualnianiu wiedzy na temat procedur dotyczących funduszu.

CO OFERUJĄ REGIONALNE OŚRODKI EFS:

Szkolenia
Regionalne Ośrodki EFS oferują projektodawcom EFS szkolenia z następujących zakresów tematycznych:

1. szkolenia specjalistyczne dotyczące problematyki objętej wsparciem EFS (np. problematyka rynku pracy, aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, szkoleń i poradnictwa zawodowego, edukacji, rozwoju lokalnego, kształcenia ustawicznego, rozwoju przedsiębiorczości);
  2. zarządzanie projektem (matryca logiczna projektu, wyznaczanie celów, planowanie działań, zarządzanie finansowe itd.);
  3. procedury w EFS (kwalifikowalność kosztów w EFS, procedury raportowania i rozliczania projektów w EFS, monitoring, kontrola finansowa (audyt) projektów EFS);
  4. szkolenia specjalistyczne z zakresu zagadnień prawnych (pomocy publicznej, zamówień publicznych);
  5. szkolenia dla liderów lokalnych z zawiązywania partnerstw, zawierania paktów na rzecz zatrudnienia, itp.

Bezpłatne doradztwo
Każdy projektodawca EFS może skorzystać z bezpłatnego doradztwa  dotyczącego  przygotowania  wniosku czy też  wdrażania  już  realizowanego  projektu.  Zakres  usług   świadczonych  przez  doradców  w  Regionalnych Ośrodkach  EFS  dotyczy  przygotowania projektu i wniosku a także  doradztwa  specjalistycznego dotyczącego m.in. pomocy publicznej, prawa zamówień publicznych, rachunkowości i finansów.

Usługi informacyjne i promocyjne
Projektodawcy  mogą   także  skorzystać  z  usług  Punktu  Informacyjnego, gdzie na  pytania projektodawców odpowiada   konsultant.  Dodatkowo  Ośrodki  Regionalne  organizują  spotkania  informacyjne  i  konferencje poświęcone EFS.

Kto może korzystać z oferty ośrodków?

Z oferty Regionalnych Ośrodków EFS mogą korzystać następujące podmioty:

• instytucje związane z rynkiem pracy,
  • organizacje przedsiębiorców,
  • organizacje pozarządowe,
  • przedsiębiorcy,
  • szkoły i uczelnie,
  • jednostki naukowe,
  • ośrodki doradztwa rolniczego,
  • ośrodki poradnictwa zawodowego i psychologicznego,
  • instytucje otoczenia biznesu.

Dane teleadresowe:
Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Karola Goduli 36
41-703 Ruda Śląska
tel.: (+48) 032 342 22 30
e-mail: info@inkubatorrudzki.pl
www.inkubatorrudzki.pl
W kwietniu 2009r. zostanie uruchomione dodatkowe biuro w Rybniku.