Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zarząd Powiatu Wodzisławskiego nagrodził sportowców - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego nagrodził sportowców

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego przyznał Nagrody i Wyróżnienia Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu. Zgodnie z decyzją z dnia 21 grudnia 2011 r. spośród 56 zgłoszonych kandydatur wyłoniono 21 laureatów Nagrody oraz 11 laureatów Wyróżnienia.

W 2011 r. Nagrody o łącznej wartości 15 tys. zł otrzymało siedemnastu sportowców, dwóch trenerów oraz dwóch działaczy: Dominika Bielecka (narciarstwo biegowe), Dominika Mosler i Martyna Szymańska (szpadzistki), Artur Dzierwa, Patryk Błasik i Joanna Komorowska (wszyscy sporty walki), Marcin Kołoczek (sporty motorowe), Adam Papierz, Przemysław Glenc i Szymon Komorowski (wushu), Mikołaj Polczyk, Agata Stebel, Kacper Bilczewski i Dagmara Szurek (wszyscy szachy), Adam Pawłowski (boks), Patryk Sitek (narciarstwo biegowe), Damian Kempy (gimnastyka sportowa), Krzysztof Skorupa (trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Wodzisławiu Śląskim), Bogdan Milion (trener Stowarzyszenia Sportów i Sztuk Walki „Czarny Smok”), Henryk Klaja (działacz UMKS Marklowice) oraz Jacek Stebel (działacz UKS Ognisko Rydułtowy).

Z kolei Wyróżnienia powędrują do ośmiu zawodników i trzech trenerów: Dawid Węglarz (gimnastyka sportowa), Bartosz Luks (siatkówka), Alicja Grzybowska (narciarstwo biegowe), Sebastian Krall i Mateusz Rok (obaj szermierka), Michał Pacuła (brazylijskie jiu-jitsu), Katarzyna Szymańska (siatkówka), Sandra Pniak (jiu-jitsu), Alfred Kucharczyk (trener Klubu Gimnastycznego „Radlin”), Marek Przybysz (trener SK „Górnik Radlin”) i Mariusz Lechowicz (trener MKS „ZORZA” Wodzisław Śląski).

Przypomnijmy, że wcześniej w czerwcu, Zarząd Powiatu przyznał Nagrody Powiatu w Dziedzinie Kultury: Czesławowi Czaice – fraszkopisarzowi związanemu z miesięcznikiem społeczno – kulturalnym „Śląsk”; redakcji miesięcznika „U Nas”, która znaczną część swojej dwudziestoletniej działalności poświęciła popularyzacji kultury i historii regionu; Piotrowi Lipinie – malarzowi, rzeźbiarzowi i fotografowi, byłemu prezesowi Grupy Artystycznej „Konar” z Rydułtów, a także ks. Danielowi Ferkowi – proboszczowi parafii Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Wodzisławiu Śląskim, który podjął się remontu pofranciszkańskiego kościoła w Wodzisławiu Śląskim.

Wszyscy laureaci odbiorą Nagrody i Wyróżnienia podczas uroczystej gali, która odbędzie się 28 grudnia 2011 r.