Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie i absolwenci ZST na „Śniadaniu Mistrzów” - Powiat Wodzisławski

Uczniowie i absolwenci ZST na „Śniadaniu Mistrzów”

W poniedziałek, 19 grudnia, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach z udziałem m.in. Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Wicewojewody Stanisława Dąbrowy i Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera odbyło się „Śniadanie Mistrzów”, którego uczestnikami byli stypendyści Ministra Edukacji Narodowej i laureaci olimpiad przedmiotowych – w sumie 82 uczniów.

W uroczystości, która przebiegała pod hasłem „Otwarci na dialog”, uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.: Krystian Zygmunt, Dawid Jarząbek, Adam Barteczko wraz z opiekunem Andrzejem Sobikiem. Na „Śniadanie” zaproszono także absolwentów „budowlanki”: Krzysztofa Długosza, Pawła Dudę, Kamila Mikę, Dariusza Skorzysko i Wojciecha Wysockiego.

Pani minister Szumilas pogratulowała uczniom osiągnięć oraz wręczyła każdemu z nich dyplom. Z kolei Stanisław Faber Śląski Kurator Oświaty zaznaczył, że wyróżnienie uczniów i zaproszenie ich do udziału we wspólnym śniadaniu jest wyrazem uznania dla ich ciężkiej pracy.

Młodzieżowy Marszałek Województwa uczy się w wodzisławskiej „budowlance”

Spotkanie najzdolniejszej młodzieży odbyło się po raz szósty. Tradycją „Śniadań” jest, że spośród uczestników wyłania się Młodzieżowego Wojewodę, Młodzieżowego Marszałka Województwa i Młodzieżowego Śląskiego Kuratora Oświaty. W tym roku wybrany został także Młodzieżowy Minister Edukacji Narodowej. Został nim Bartosz Tarnawski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Młodzieżowym Wojewodą Śląskim został Ignacy Mizia z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku – Białej, a Młodzieżowym Śląskim Kuratorem Oświaty – Michał Tutaj z I Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. Z kolei Młodzieżowym Marszałkiem Województwa został wybrany Krystian Zygmunt z Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.