Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: WARSZTATY WINIARSKIE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: WARSZTATY WINIARSKIE W WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w warsztatach winiarskich, które odbędą się w sobotę, 21 listopada o godz. 17:00, organizowanych w ramach obchodów corocznego święta Beaujolais Nouveau.

plakat - warsztaty winiarskie w WCK

Placówka, we współpracy z Winnicą Smuga z Gołkowic, przygotowała ciekawą propozycję dla pasjonatów kultury winiarskiej. Spotkanie poświęcone będzie tradycjom związanym z Beaujolais Nouveau oraz informacjom dotyczącym szczepów winnych i charakterystyki poszczególnych gatunków. Przedstawiciele Winnicy Smuga podzielą się także swoją wiedzą na temat szczepów polecanych do przydomowych upraw, prowadzonych na terenie powiatu wodzisławskiego, opowiedzą o sposobach serwowania wina i jego przechowywaniu. Dla pełnoletnich uczestników warsztatów przewidziano również degustację trunku z gołkowickiej winiarni. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 49 złotych.

– Podczas naszej kolejnej propozycji warsztatowej będzie można zgłębić tajniki kultury winiarskiej w Polsce i na świecie. Wraz z lokalną winnicą zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym obszarem działalności – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Według tradycji, która narodziła się we Francji w regionie Beaujolais, święto młodego wina odbywa się w trzeci czwartek listopada. Od setek lat lokalni producenci wina, tuż przed początkiem adwentu, kosztują trunku z danego roku. Dla producentów i sommelierów jest to okazja do sprawdzenia, jakie walory smakowe będzie miało wino z tegorocznych zbiorów.

Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl do dnia 13 listopada br. Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych. WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego. Warunki uczestnictwa w warsztatach określa regulamin dostępny na stronie WCK.