POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

WODZISŁAW ŚLĄSKI: „WOJTYŁA. ŚLEDZTWO” W KINIE PEGAZ

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do Kina Pegaz na kolejny seans z popularnego Cyklu Filmów Religijnych. Tym razem widzowie zobaczą film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.

plakat "Wojtyła. Śledztwo" seans w WCK

Reżyser José María Zavala w zaskakujący i oryginalny sposób podchodzi do życia Karola Wojtyły. Tam, gdzie wszyscy biografowie kończą swoje dzieła – w momencie śmierci bohatera – on rozpoczyna jeszcze ciekawszą opowieść. Kto spodziewa się kolejnej klasycznej biografii papieża Polaka, będzie zawiedziony. Kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem.

– Cykl Filmów Religijnych w WCK cieszy się dużą popularnością. W jego ramach proponujemy film, który miał się ukazać na ekranie Kina Pegaz w maju, jednak sytuacja związana z epidemią pozwoliła na jego emisję jesienią. Zapraszam do obejrzenia tej ciekawej i oczekiwanej produkcji – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Seanse filmu odbędą się w sobotę, 24 października o 16:00 i 17:30 oraz w niedzielę, 25 października o 18:30. Film przeznaczony jest dla widzów powyżej 15 roku życia.

Bilety w cenie: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) są dostępne online TUTAJ oraz w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej WCK TUTAJ. Kasa kina będzie otwarta na godzinę przed seansem, a zamknięta na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia seansu. O godzinie wydarzenia nie będzie możliwości wejścia do obiektu. Wyznaczone zostały również specjalne godziny funkcjonowania kasy dla seniorów, w czwartki od 10:00 do 12:00. Żeby zapewnić komfort oglądania i bezpieczeństwo, na sali może przebywać maksymalnie połowa widowni, w odpowiednich odstępach i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Miejsca są numerowane i obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, dzieci oraz mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Niezbędne jest także podpisanie przez uczestników seansu stosownego oświadczenia, które można pobrać ze strony internetowej TUTAJ oraz przy wejściu do kina.

Źródło filmu i grafiki: Rafael Film