Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Wodzisław Śląski: ANDRZEJ PONIEDZIELSKI WYSTĄPI W WCK

Wodzisław Śląski: ANDRZEJ PONIEDZIELSKI WYSTĄPI W WCK

Przed nami wspaniały wieczór kabaretowy. Dużo inteligentnej satyry, humoru i piosenki. Wszystko to w doskonałej oprawie mistrza słowa Andrzeja Poniedzielskiego. Ten ze swoim najnowszym programem „BA” wystąpi na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury już 24 maja o 19:00.

pkalat - Andrzej Poniedzielski wystąpi w WCK

Andrzej Poniedzielski to artysta, którego nie trzeba zanadto przedstawiać. Znany polskiej scenie jako satyryk, humorysta, poeta, aktor, autor piosenek m.in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej i Ambasador Polszczyzny 2016. Mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. To jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności.

Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii.
– Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego – mówią twórcy trasy artysty.

Koncert pt. „BA” to koncert jubileuszowo-urodzinowy Andrzeja Poniedzielskiego „67”, będący jednocześnie wydarzeniem promującym nową płytę o tym samym tytule. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem „łagodnego”. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.
Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.