Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Usprawnienie połączenia komunikacyjnego strefy aktywności gospodarczej oraz gminy Godów z autostradą A-1 - Powiat Wodzisławski

Powiat Wodzisławski w dniu 08 marca 2011 r. podpisał umowę z firmą SKANSKA S.A. na kolejne zadanie, które będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą ,,Usprawnienie połączenia komunikacyjnego strefy aktywności gospodarczej oraz gminy Godów z autostradą A-1".

Głównym celem projektu jest usprawnienie komunikacyjne Powiatu Wodzisławskiego poprzez poprawę warunków ruchu na drodze powiatowej 5037S na odcinku od wylotu z projektowanej autostrady A-1 w miejscowości Gorzyczki do skrzyżowania z drogą powiatową nr 5019S ( wylot z istniejącego  ronda w miejscowości Godów) oraz  obniżenie progu generowanego hałasu i lepsze odprowadzenie wód deszczowych  z nawierzchni jezdni. Długość odcinka do przebudowy wynosi 4142 mb. Planuje się przebudowę 4,14 km drogi powiatowej, 1 skrzyżowania oraz wybudowanie sieci kanalizacji deszczowej na odcinku 2,185 km i budowę nowych odcinków chodników na długości 2,30 km oraz wybudowanie zatoki autobusowej i przejścia dla pieszych. Przekazanie placu budowy firmie SKANSKA S.A. planowane jest na kwiecień 2011r. natomiast zgodnie z umową termin zakończenia prac przewidziano na listopad 2012 r. Całkowity koszt inwestycji po przetargu wyniesie  ok. 7 mln zł .