Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Akcja zbierania podpisów o darmowy przejazd A1 - Powiat Wodzisławski

Akcja zbierania podpisów o darmowy przejazd A1

Trwa akcja zbierania podpisów w sprawie zniesienia opłat za przejazd autostradą A1 w naszym regionie. Mieszkańcy Subregionu Zachodniego, w tym także powiatu wodzisławskiego mogą poprzeć apel wystosowany do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o przyjęcie przepisów umożliwiających nieodpłatne korzystanie z autostrady A1 na odcinku Pyrzowice – Gorzyczki. Osoby popierające wystosowany apel mogą podpisywać się na listach, które dostępne są m.in. w Kancelarii przy ul. Bogumińskiej 2, w Wydziale Geodezji przy ul. Mendego 3 oraz Biurze Obsługi Klienta w Wydziale Komunikacji przy ul. Pszowskiej 92 a.

Potrzeba zwrócenia się z apelem do Ministra Infrastruktury wynika z oddania do konsultacji społecznych projektu Rozporządzenia Rady Ministrów, które zmienia rozporządzenie w sprawie autostrad płatnych. Projekt rozporządzenia zawiera wykaz odcinków autostradowych, na których nie pobiera się opłat za przejazd. Niestety w wykazie tym pomija się Subregion Zachodni Województwa Śląskiego. Celem wystosowanego apelu jest zmiana proponowanej treści rozporządzenia i umożliwienie mieszkańcom powiatu wodzisławskiego i okolic nieodpłatnego przejazdu autostradą A1.

Protest przeciw niezwolnieniu z opłat za przejazd na odcinku autostrady A1, przebiegającym przez obszar powiatu wodzisławskiego wystosowali również Radni Powiatu Wodzisławskiego.
Radni Powiatowi wskazali, że projekt ten dyskryminuje mieszkańców powiatu oraz uniemożliwi powiatowi wodzisławskiemu szybki rozwój. Pełną treść oświadczenia Rady Powiatu Wodzisławskiego możesz przeczytać TUTAJ.