Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dorota Sitek tegoroczną laureatką „Niezapominajki” - Powiat Wodzisławski

Dorota Sitek tegoroczną laureatką „Niezapominajki”

W trzeciej edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Artystycznej „Niezapominajka” jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce Dorocie Sitek, uczennicy Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Finał „Niezapominajki” odbył się 11 marca br. w Rydułtowskim Centrum Kultury.

Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Agnieszki Osieckiej. W tym roku aż dziewięć finalistek walczyło o główną nagrodę: Hanna Gaj, Anna Herbut, Klaudia Kurowska, Karolina Nowak, Judyta Okaj, Dorota Sitek, Magda Sosna, Kasia Stosz oraz Natalia Świerczek. Każda z nich zaśpiewała dwie piosenki, które oceniało profesjonalne jury w składzie: Kazimierz Niedziela – muzyk jazzowy, członek jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Dominika Płonka – muzyk, wokalistka, nauczycielka śpiewu, Aleksandra Skotarek – nauczyciel fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Braci Szafranków w Rybniku, Anna Urbańczyk – dyrektor i nauczyciel gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej I stopnia w Rydułtowach oraz Katarzyna Wuwer – nauczycielka śpiewu.
Bezkonkurencyjność Doroty potwierdziła publiczność przyznając jej swoją nagrodę czyli wycieczkę do Wiednia.  II i III miejsce wyśpiewały sobie kolejno Natalia Świerczek – uczennica I liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu i Karolina Nowak uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Nagrodę specjalną – udział w warsztatach wokalnych w Gliwicach, otrzymała Magda Sosna – uczennica Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.