Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ul. Plebiscytowa w Rydułtowach robi wrażenie - Powiat Wodzisławski

Ul. Plebiscytowa w Rydułtowach robi wrażenie

Przebudowa ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach kosztowała prawie 1,5 mln. zł. Efekt jest imponujący.

przebudowa ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach

Część środków na przebudowę udało się pozyskać z budżetu państwa. Resztę po połowie sfinansował Powiat Wodzisławski i Miasto Rydułtowy.

– To jedna z głównych ulic w Rydułtowach, a teraz nabrała prawdziwie wielkomiejskiego charakteru, tak o inwestycji mówiła dzisiaj podczas spotkania z władzami powiatu burmistrz Rydułtów Kornelia Newy.

Starosta Ireneusz Serwotka, członek zarządu Leszek Bizoń, dyr PZD Tomasz Wójcik bezpośrednio na ul. Plebiscytowej  razem z burmistrz Newy i jej zastępcą Marcinem Połomskim oceniali efekty jednej z największych inwestycji drogowych w mieście w ostatnim czasie. Towarzyszył im też Jacek Herman, pełnomocnik wykonawcy – firmy Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc.

Później, podczas spotkania w rydułtowskim magistracie starosta stwierdził: – Dzisiaj ul. Plebiscytowa nie tylko cieszy oko, ale również ma znakomite walory użytkowe. Dodał jeszcze: – Dzięki wielu zabiegom udało się pozyskać środki, a dzięki przetargom udało się pozyskać dobrą firmę.

Wspólnie z burmistrz Kornelią Newy starosta przekazał na ręce Jacka Hermana list z podziękowaniami dla firmy Eurovia za rzetelne wykonanie inwestycji .

Przedstawiciel wykonawcy przyznał, że było to spore wyzwanie logistyczne zważywszy na duży ruch w tym rejonie miasta i znajdujące się tam szlaki dojazdowe do kościoła, szkoły i szpitala.

Przebudowa ulicy Plebiscytowej w Rydułtowach odbyła się na ogólnej długości 477 mb.

Zakres robót:
– przebudowa nawierzchni jezdni (frezowanie i ułożenie nowych warstw) – 477 mb,
– wykonanie chodnika i zjazdów z kostki brukowej ~ 815 mb,
– budowa zatok postojowych do parkowania równoległego pojazdów w pasie drogowym – 196 mb,
– budowa prawostronnej, nowej zatoki autobusowej,
– przebudowa istniejącej, lewostronnej zatoki autobusowej,
– budowa odwodnienia pasa drogowego ~ 124,5 mb,
– wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Podczas rozmów uznano, ze oznakowanie na ul. Plebiscytowej wymaga jeszcze pewnej korekty. O zmianach poinformujemy na bieżąco.