Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Inauguracja nowego roku akademickiego WUTW - Powiat Wodzisławski

Inauguracja nowego roku akademickiego WUTW

Bardzo uroczysty charakter miała inauguracja nowego roku akademickiego 2018/19 Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która odbyła się wczoraj w Wodzisławskim Centrum Kultury.

inauguracja roku akademickiego WUTW

Rozpoczęcie uroczystości poprzedził koncert Młodzieżowej Orkiestry Kameralna „Camerata Nova” prowadzonej przez Henryka Krótkiego.

Zebranych tradycyjnie powitała prezes WUTW Jadwiga Holeczek – Wojdat. W programie ważnym punktem było wspólne odśpiewanie Gaudeamus i ślubowanie nowych członków WUTW.

Wśród gości obecnych na uroczystości Powiat Wodzisławski reprezentowała wicestarosta Danuta Maćkowska i członek zarządu powiatu Andrzej Kania. Obecne były także władze Wodzisławia Śląskiego z prezydentem Mieczysławem Kiecą i przedstawiciele Wydziału zamiejscowego AHE w Wodzisławiu Śląskim.

Podczas uroczystości w WCK można było także podziwiać wystawę rękodzieła i obrazów namalowanych przez członków WUTW.

Jak cztrtamy na stronie uniwersytetu aktualnie WUTW liczy 532 członków. Oferta programowa WUTW została poszerzona i umożliwia uczestnictwo w różnych formach aktywności, między innymi takich jak: nauka języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego, nauka obsługi komputera, wykłady, warsztaty psychologiczne, coaching, biżuteria, decoupage, plastyka, zajęcia ruchowe takie jak aerobik w wodzie, zajęcia na basenie, gimnastyka ogólnorozwojowa, taniec liniowy, joga i zumba. Kółka zainteresowań: brydż, chór, zespół teatralny, klub ciekawej książki, klub miłośników muzyki i teatru, nordic walking. Organizowane są spotkania integracyjne, wyjazdy do teatru, wycieczki, imprezy okolicznościowe.