Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie wodzisławskiej „budowlanki” z tytułem “Techników 2011 r.” - Powiat Wodzisławski

Uczniowie wodzisławskiej „budowlanki” z tytułem “Techników 2011 r.”

Pięciu absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. odebrało w miniony czwartek, 22 września, nagrody w konkursie „Technik Absolwent 2011” zorganizowanym przez Beskidzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Bielsku – Białej.

Nagrodzeni w kategorii elektryczno-informatycznej to: Krzysztof Długosz, Paweł Duda, Wojciech Wysocki oraz w kategorii budowlanej: Dariusz Skorzysko, Kamil Mika.

Konkurs ma na celu promowanie i nagradzanie tych uczniów, którzy poza wysokimi wynikami osiąganymi na co dzień w szkole, uczestniczyli z sukcesami w konkursach i olimpiadach. Do oceny brane są również wyniki egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego. Wszyscy zgłoszeni przez szkołę uczniowie zajęli czołowe lokaty I-III miejsce.

Podczas tej samej uroczystości wyróżnienie odebrał uczeń klasy czwartej Technikum – technik elektronik, Sebastian Szwarc, który zajął VI miejsce w Olimpiadzie Innowacji Technicznych organizowanej przez Naczelną Organizację Techniczną. Tematem pracy Sebastiana był „Zasilacz laboratoryjny O-20V 0,002-5A z innowacyjnym układem chłodzenia”.