POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Wydział Komunikacji i Transportu

Umów się na wizytę ws. rejestracji

Jeśli zamierzają Państwo zarejestrować pojazd lub wyrobić pozwolenie czasowe  w Wydziale Komunikacji i Transportu powinni Państwo umówić się na wizytę za pomocą internetowego kalendarza wizyt lub telefonicznie pod numerem informacji telefonicznej 32 41 20 905.

Umówić można się w wolnym terminie na następne trzy dni kalendarzowe – liczba miejsc jest ograniczona. O wyznaczonym czasie należy zgłosić się w informacji wydziału (hall). Spóźnienie mające wpływ na porządek obsługi może spowodować anulowanie wizyty.

Prosimy o umówienie jednej wizyty dla rejestracji jednego pojazdu. Jeżeli zamierzają Państwo zarejestrować więcej niż dwa pojazdy prosimy o kontakt telefoniczny – zostanie Państwu zaproponowana odpowiednia forma załatwienia sprawy.

Nie ma możliwości rejestracji pojazdu bez umówienia się. W przypadku przybycia do wydziału bez ustalonego wcześniej terminu zostanie on Państwu zaproponowany (jeżeli będą wolne terminy).

W przypadku rezygnacji z wizyty należy odwołać ją telefonicznie.

Wyrobienie wtórnika dowodu rejestracyjnego, odbiór dowodu rejestracyjnego po czasowej rejestracji, wpisy adnotacji urzędowych do dowodów rejestracyjnych (HAK, GAZ, VAT, TAXI), wyrabianie wtórników tablic rejestracyjnych oraz sprawy z zakresu praw jazdy załatwiane są od ręki i nie ma możliwości umawiania się za pośrednictwem kalendarza wizyt.

Urząd po zakończonym postępowaniu administracyjnym doręczy dowód rejestracyjny, prawo jazdy, zaświadczenie lub decyzję administracyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej, chyba że strona zastrzeże inaczej podczas składania wniosku. Tablice rejestracyjne należy odbierać osobiście w siedzibie urzędu w terminie uzgodnionym z urzędnikiem zajmującym się sprawą.

UWAGA! Informacja wydziału udziela wstępnych objaśnień dotyczących sposobu załatwienia sprawy. Merytoryczne decyzje podejmują upoważnieni urzędnicy w toku postępowania administracyjnego po złożeniu wniosku.

Umów się na wizytę – przejdź do kalendarza

PRZEJDŹ DO KATALOGU SPRAW ZWIĄZANYCH Z REJESTRACJĄ

NUMERY KONT BANKOWYCH DLA KLIENTÓW