Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza projekt "Nowoczesny Europejczyk - Wykształcony Europejczyk" - Powiat Wodzisławski

Rusza projekt "Nowoczesny Europejczyk – Wykształcony Europejczyk"

Z dniem 3 sierpnia 2010 ruszył projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: „Nowoczesny Europejczyk – Wykształcony Europejczyk”. Projekt ten skierowany jest dla uczniów czterech szkół ogólnokształcących, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski. Celem projektu jest stworzenie programów rozwojowych szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne ukierunkowane na wyrównanie szans edukacyjnych oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia.

31 maja br. Powiat Wodzisławski podpisał umowę  o dofinansowanie projektu w ramach PO KL. Kwota dofinansowania wynosi 247 415,00 zł, a całość finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. W projekcie biorą udział uczniowie z: LO I przy ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, LO II przy ZSP w Wodzisławiu Śl. , LO III przy ZST w Wodzisławiu Śl. oraz LO w Rydułtowach przy ZSP nr 1 w Rydułtowach. W ramach projektu organizowane będą zajęcia pozalekcyjne z takich przedmiotów jak: matematyka, j. angielski, geografia, biologia, fizyka, przedsiębiorczość czy informatyka. Realizowane będą także zajęcia wyrównawcze oraz działania związane z  doradztwem zawodowym i opieką pedagogiczno – psychologiczną.