Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mammobus rusza w trasę - BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA DLA KOBIET W WIEKU OD 50 DO 69 LAT - Powiat Wodzisławski

Mammobus rusza w trasę – BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA DLA KOBIET W WIEKU OD 50 DO 69 LAT

Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskie-Curie oddział w Gliwicach ZAPRASZA NA DARMOWE BADANIA MAMMOGRAFICZNE KOBIETY MIĘDZY 50 a 69 ROKIEM ŻYCIA DO MAMMOBUSU STOJĄCEGO. W powiecie wodzisławskim mammobus odwiedzi takie gminy jak: Rydułtowy, Pszów, Mszanę, Lubomię, Radlin.

Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata lub rok, jeśli ktoś z najbliższej rodziny pacjentki zachorował na raka piersi.  Z udziału w programie wykluczone  są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi.

Jedynymi dokumentami, jakie trzeba ze sobą zabrać, są:

• dowód tożsamości z numerem PESEL,
  • karta chipowa lub dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne,
  • jeśli to możliwe, zdjęcie z poprzedniej mammografii – to ważne dla oceny badania!

Harmonogram postoju mammobusu – pobierz