Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rodzina zastępcza z naszego powiatu kulinarną "gwiazdą" TVN - Powiat Wodzisławski

Rodzina zastępcza z naszego powiatu kulinarną „gwiazdą” TVN

Rodzina zastępcza państwa Katarzyny i Jacka Wojaczków z Pszowa, w których domu opiekę dotąd znalazło ponad 20 dzieci, wystąpi w specjalnym programie TVN „O Lala! - Dzień Dziecka”, który poprowadzą Anna Starmach i Michel Moran. Emisja już 5 czerwca. Co ciekawe, to nie pierwsza przygoda Wojaczków z kulinarnymi gwiazdami TVN.

grupa uśmiechniętych ludzi zebranych wokół kuchennego stołu

Państwo Katarzyna i Jacek Wojaczek pełnią funkcję rodziny zastępczej od około dwudziestu lat. Przez cały ten czas przez ich dom przewinęło się 23 dzieci, które znalazły tutaj nie tylko opiekę i wsparcie, ale przede wszystkim ciepło domowego ogniska i serca otwarte na problemy podopiecznych. Obecnie rodzina opiekuje się 6 dzieci.

Z okazji „Dnia Dziecka” w niedzielę, 5 czerwca, ogólnopolska stacja TVN wyemituje specjalny show „O Lala! – Dzień Dziecka”, który poprowadzą Anna Starmach i Michel Moran. W programie wystąpią m.in. właśnie Wojaczkowie.
Jak możemy przeczytać na stronie wirtualnemedia.pl (przejdź – link):
– Ania Starmach i Michel Moran odwiedzają dwa rodzinne domy dziecka. Ania jedzie do Marzeny i Krzysztofa Sieńczaków w Łące Prudnickiej na Dolnym Śląsku, a Michel do Kasi i Jacka Wojaczków w Pszowie, na Górnym Śląsku. Jurorzy „Masterchefa” prowadzą dla dzieci mini warsztaty kulinarno – cukiernicze. Uczą gotowania i przy okazji poznają życie rodzin i marzenia jej członków.
W kolejnym etapie programu rodziny zmierzą się w turnieju cukierniczym, który odbędzie się w studio TVN.
Co ciekawe dla rodziny Wojaczków występy kulinarne w telewizji to nie pierwszyzna. W 2020 r. wystąpili już bowiem w „Wielkim Gotowaniu TVN”. Obok nich popisy swoich umiejętności w programie dali m.in. Michel Moran, Mateusz Gessler i Dorota Wellman, Magda Gessler, Anna Starmach, Joanna Krupa, Monika Olejnik, Małgorzata Socha oraz Agata Młynarska.
Udział w programie „O Lala! – Dzień Dziecka” to dla rodziny Wojaczków niezapomniane przeżycie.
– Nie mogę mówić o kulisach produkcji, ale powiem jedno: to była przygoda życia, wspomina Katarzyna Wojaczek.
Emisja na antenie TVN już 5 czerwca. Już dzisiaj zapraszamy przed ekrany!
Więcej o programie na stronie www.wirtualnemedia.pl – (przejdź – link).