Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na bezpieczną zabawę do Radlina - Powiat Wodzisławski

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na bezpieczną zabawę do Radlina

Wspólnie z wodzisławskimi policjantami zapraszamy 2 czerwca do Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie, na tamtejszy Plac Olimpijczyka oraz do miasteczka rowerowego, gdzie zorganizowany zostanie "Piknik Bezpieczeństwa".

Przykładowe zdjęcie z pikniku bezpieczeństwa, na zdjęciu grupa ludzi rozpoczynających trening udzielania pierwszej pomocy

Pomysł imprezy wyszedł z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci chcą bowiem w przystępny sposób uświadomić zwłaszcza młodzież szkół średnich, czym skutkuje niezachowanie ostrożności i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W akcję włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie-Biertułtowach.

W programie pikniku, który odbędzie się 2 czerwca od godz. 10.00 w MOK Radlin oraz na Placu Olimpijczyka i w miasteczku rowerowym w Radlinie, planowane są zajęcia z symulatorem zderzeń i symulatorem wypadku drogowego oraz instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas imprezy wystawione zostaną też stoiska z gadżetami odblaskowymi, a w miasteczku rowerowym, dla dzieci z klas 6 – 8 SP, zorganizowany instruktaż poprawnego zakładania kasków rowerowych oraz bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Plakat Piknik Bezpieczenstwa