Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pracownia krawiecka z prawdziwego zdarzenia - Powiat Wodzisławski

Pracownia krawiecka z prawdziwego zdarzenia

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach od dziś mogą korzystać z pracowni krawieckiej z prawdziwego zdarzenia. Pracownia będzie szczególnie użytkowana przez przyszłych techników stylistów.

Pracownia została wyposażona w pięć maszyn krawieckich. Są także duże lustra, manekiny krawieckie, żelazko z deską, czyli wszystko to, co w pracowni krawieckiej znaleźć się musi. Oficjalnego otwarcia pracowni dokonał dziś starosta wodzisławski.

Niezwykle się cieszę, że możecie realizować swoje pasje, a  przy okazji zdobywać cenne umiejętności. W tym miejscu, w tej pracowni macie wszystko to, co jest potrzebne do nauki krawiectwa. Życzę Wam, abyście z tej możliwości jak najczęściej i jak najbardziej korzystali – mówił Leszek Bizoń.

Pracownia została doposażona dzięki środkom przyznanym przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego w kwocie 20 tysięcy złotych. Przede wszystkim jest dedykowana uczniom kształcącym się na kierunku technik stylista, który w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach został uruchomiony we wrześniu tego roku. Zawodu uczą się tutaj przyszli projektanci mody, styliści, organizatorzy pokazów mody, konstruktorzy odzieży, dziennikarze modowi czy fotografowie mody i kostiumografowie.

Poniżej galeria zdjęć Julii Gaszki, uczennicy Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.