Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Licealiści malują dzieciom postaci z bajek - Powiat Wodzisławski

Licealiści malują dzieciom postaci z bajek

Małe rzeczy mają wielką moc! Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim tworzą na ścianach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim małe dzieła sztuki. Bajkowe postaci zdobią pomieszczenia, z których korzystają dzieci z rodzin zastępczych.

Dziewczyna maluje na ścianie niedźwiedzia. Obok jest już namalowany lisek w niebieskich okularach.

Tutaj dzieci spotykają się m.in. z psychologami czy z biologicznymi rodzicami. Dzięki bajkowym postaciom jest zdecydowanie bardziej przyjaźnie. To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie zmieniają wizerunek pomieszczeń. Wcześniej malowali już ściany w PCPR, ale także w przedszkolach czy w szpitalu.

Wolontariat ma się dobrze

Uczniowie powiatowych szkół od lat angażują się w działania wolontariackie. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim w ramach wolontariatu akcyjnego co roku włączają się w wydarzenia organizowane przez Powiat Wodzisławski. To przede wszystkim: Powiatowy Blues, Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych oraz Festiwal Kultury. Od 15 lat w naszym powiecie funkcjonuje też stały wolontariat uczniowski. W jego ramach młodzież Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim pomaga rodzinom zastępczym i ich podopiecznym. Wolontariusze swoją działalnością wspierają również podopiecznych różnych powiatowych placówek pomocy społecznej, pomagają także osobom z niepełnosprawnościami i seniorom.