Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowy Ośrodek „Perła” świętował 10 urodziny - Powiat Wodzisławski

Powiatowy Ośrodek „Perła” świętował 10 urodziny

10 lat temu funkcjonowanie rozpoczął wyjątkowy ośrodek, nazywany obecnie „białym domkiem”. Mowa o Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Perła”, który w miniony piątek obchodził jubileusz swojej działalności.

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła” z siedzibą w Wodzisławiu Śl., niosący pomoc i oparcie osobom dotkniętym kryzysem psychicznym, 18 listopada świętował jubileusz dziesięciolecia działalności. Uroczystości zostały połączone z powiatowymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego, czyli świętem pracowników pomocy społecznej.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. Następnie zaproszeni goście udali się do Powiatowego Centrum Konferencyjnego. Tam przebiegała dalsza część uroczystości, podczas której uczestnicy mogli obejrzeć prezentację dotyczącą 10-lecia działalności ośrodka oraz wysłuchać wykładu dr Stanisławy Mielimąki. Urodzinowe spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim.

W imieniu Zarządu Powiatu gratulacje i życzenia wszystkim pracownikom i podopiecznym ośrodka złożyli Wicestarosta Dariusz Prus i Członek Zarządu Zbigniew Seemann.

Podstawowym zadaniem Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła” jest tworzenie warunków do aktywacji psychospołecznej osób korzystających ze świadczeń “Ośrodka”, podtrzymywanie efektów leczenia psychiatrycznego oraz ułatwienie podopiecznym powrotu do społeczeństwa. Ośrodek przeznaczony jest dla 25 osób.