Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Barbórkowe zwiedzanie sztolni - Powiat Wodzisławski

Barbórkowe zwiedzanie sztolni

Z okazji zbliżającej się Barbórki Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zaprasza mieszkańców regionu do udziału w darmowym rodzinnym zwiedzaniu sztolni. Dzień Otwarty Sztolni odbędzie się w sobotę 3 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00.

Impreza organizowana jest cyklicznie od 8 lat i stanowi niebanalną propozycję spędzenia górniczego święta. Zwiedzanie sztolni to duże przeżycie zwłaszcza dla dzieci, które w jej wnętrzach mogą poczuć atmosferę kopalni, obejrzeć maszyny i urządzenia górnicze, a nawet spotkać Skarbnika.

Istniejące przy PCKU szkolne wyrobisko ćwiczebne (potocznie sztolnia) zostało uruchomione w listopadzie 1984 r. Jest to zespół chodników znajdujących się kilka metrów pod powierzchnią ziemi, które pod względem struktury i wyposażenia imitują podziemie kopalni. Sztolnia liczy ponad 500 metrów długości i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Podczas imprezy zostanie otwarta wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego w ramach konkursu „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”. Na zwiedzających czekają także inne atrakcje, w tym loteria z interesującymi nagrodami.