Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pół miliona na remont ginekologii i neonatologii. Szansa na kolejną dotację od Powiatu dla szpitali - Powiat Wodzisławski

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego rozpatrzył pozytywnie wniosek dyrekcji Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim i postanowił wystąpić do Rady Powiatu o zgodę na przekazanie powiatowym szpitalom 550 tys. zł dotacji.

Szpital w Wodzisławiu Śl.

Powiatowi radni decyzję w sprawie wniosku podejmą na najbliższej sesji. Wsparcie z budżetu Powiatu ma tym razem zostać przeznaczone na remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego.

Jak wynika z wniosku o udzielenie dotacji, Szpital w Wodzisławiu Śl. decyzjami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim został zobowiązany do doprowadzenia do właściwego stanu higieniczno-sanitarnego pomieszczeń w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i Oddziale Neonatologicznym. W ramach planowanych prac modernizacyjnych planowane jest: wymiana wykładziny, malowanie ścian i sufitów, modernizacja toalet, wymiana oświetlenia, malowanie futryn i wymiana skrzydeł drzwiowych.

Zgodnie z szacunkami dyrekcji PPZOZ koszt remontu wynosi ok. 568 000 złotych. Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację finansową PPZOZ, niezbędne jest wsparcie realizacji tej inwestycji ze strony samorządu powiatowego. Z tego powodu Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia pozytywnie odniósł się do prośby dyrekcji PPZOZ i postanowił wystąpić do Rady Powiatu Wodzisławskiego o wyasygnowanie kwoty 550 tys. zł na przeprowadzenie remontu.

Jeśli powiatowi radni zdecydują o wsparciu PPZOZ, prace mają rozpocząć się jeszcze w połowie maja 2023 roku, a ich zakończenia spodziewane jest we wrześniu. Zgodnie z wnioskiem Dyrekcji Zakładu, mając na względzie zakres prac oraz funkcjonalne połączenie Oddziału Neonatologicznego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wskazane prace należy wykonać jednoczasowo, tak aby nie narażać pacjentek na niedogodności związane z remontami. Szpital planuje wykonanie wszystkich prac w taki sposób, aby umożliwić niezakłóconą pracę działalność oddziałów objętych remontem.