Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pływali o Puchar Starosty - Powiat Wodzisławski

Pływali o Puchar Starosty

W piątek, 18 października, na pływalni MOSiR „MANTA” w Wodzisławiu Śl. odbyła się XV edycja Drużynowych Zawodów Pływackich o Puchar Starosty.

XV Drużynowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty

W tej cyklicznej imprezie wystartowała młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, zdobywając punkty wg wcześniej ustalonego klucza. Suma punktów za konkurencje indywidualne i sztafety wyłoniła najlepszą szkołę powiatową. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 1 I Liceum Ogólnokształcącego im 14 Pułku Powstańców Śląskich z Wodzisławia Śl., która zdobyła 78 pkt. Na drugiej pozycji, z 54 pkt. uplasowała się reprezentacja gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. O włos, a właściwie o punkt przegrała z uczniami „Tischnera” i „Plastyka” druga drużyna, reprezentująca I LO w Wodzisławiu Śl.

Poza podium uplasowały się reprezentacje Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. (51 pkt.), Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl. – 31 pkt., a także Branżowa Szkoła Zawodowa w Radlinie (21 pkt.). Medale i puchary uczestnikom wręczył starosta Leszek Bizoń oraz dyrektor ZSP w Wodzisławiu Śl. Wojciech Komorek.