POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Kolejne środki pozyskane na obiekty sportowe

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. pozyskało 360 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznawanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego oraz remont sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego decyzję o budowie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące nr II im. ks. prof. Józefa Tischnera z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi, Liceum Sztuk Plastyczne oraz Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych podjął jeszcze latem. Ogłoszono wówczas przetarg i wyłoniono wykonawcę. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na początku października do wodzisławskiego Starostwa dotarła informacja, że Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019″ w opublikowanym protokole z oceny formalno-merytorycznej złożonych wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznawanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, ujęło do dofinansowania dwie inwestycje sportowe Powiatu Wodzisławskiego.

Mowa o budowie w 2019 r. wspomnianego już boiska wielofunkcyjnego, a także o remoncie w 2020 r. sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Łączna wartość przyznanego przez MSiT na dwa lata dofinansowania ze środków FRKF to ok. 360 000,00 zł, co stanowi do 33% kosztów kwalifikowanych. Umowa o dofinansowanie ww. inwestycji zawarta zostanie  przez Powiat Wodzisławski z MSiT w najbliższym czasie.

Dzięki temu już 25 października oficjalnie do użytku uczniów zostanie oddane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 42,0 m x 22,0 m, składające się z pól do piłki ręcznej, piłki nożnej, kortu tenisowego oraz boiska do siatkówki wraz z piłkochwytami. W ramach inwestycji wybudowano też oświetlenie boiska, zainstalowano monitoring wizyjny oraz zagospodarowano teren.

Na przyszły rok zaplanowano ogólny remont sali gimnastycznej wraz z wyposażeniem trwałym połączony z wykonaniem izolacji i odwodnienia fundamentów budynku, a także wymianą instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania.