Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Perła" świętuje 20 lat i zaprasza na tydzień zdrowia psychicznego - Powiat Wodzisławski

„Perła” świętuje 20 lat i zaprasza na tydzień zdrowia psychicznego

Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności. Z tej okazji w wodzisławskiej bibliotece (filia w SP nr 10) zorganizowano okolicznościową wystawę, którą można oglądać jeszcze do końca tego tygodnia. W przyszłym tygodniu ośrodek zaprasza z kolei na Tydzień Zdrowia Psychicznego.

samotny mężczyzna otoczony tłumem, grafika przedstawiająca smutek i samotność

W programie m.in. warsztaty dla młodzieży dwóch wodzisławskich liceów poświęcone profilaktyce zdrowia psychicznego, w tym zapobieganiu stanom depresyjnym. Odrębne zajęcia skierowano do społeczności Ośrodka. Jej członkowie i ich rodziny będą mogli wziąć udział w grupie wsparcia, gdzie omówiony zostanie temat roli rodziny w procesie leczenia i rehabilitacji osób w kryzysie psychicznym. Dodatkowo zaplanowano okolicznościowe spotkanie dla wszystkich byłych i obecnych uczestników zajęć w „Perle”, podczas którego będą mogli podzielić się swoimi przeżyciami, wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z ośrodkiem.

Na zakończenie tygodnia zaplanowano oficjalną uroczystość 20-lecia działalności Ośrodka.Plakat z okazji tygodnia zdrowia psychicznego w Perle, opis alternatywny zawarty w treści posta