Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Pozdrowienia z Irlandii od uczniów „Budowlanki” - Powiat Wodzisławski

Pozdrowienia z Irlandii od uczniów „Budowlanki”

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. pozdrawiają serdecznie z Londonderry w Irlandii Północnej, gdzie przebywają na miesięcznych stażach zawodowych w ramach programu Erasmus+.

uczniowie w grupie w tle zabudowa miejska

W wyniku współpracy z North West Academy of English dwudziestu uczniów klas informatycznych wodzisławskiej „Budowlanki” podnosi swoje kompetencje językowe, poznaje różne stanowiska pracy oraz rozwija kreatywność designerską. Uczniowie biorą m.in. udział w projektach naukowych oraz inicjatywach, w których współpracują z kadrą irlandzkiego sektora IT.

Szkoła od kilku lat jest beneficjentem programu Erasmus+ i tym samym umożliwia swoim najlepszym uczniom rozwój zawodowy, językowy i społeczno-kulturowy w drugim co do wielkości mieście Irlandii Północnej – Derry (oficjalnie Londonderry).

Jak podkreśla koordynator projektu Waldemar Olszewki:

– Staż zawodowy to wiele korzyści dla jego uczestników. Poszukiwanie nowych rozwiązań zawodowych poza granicami Polski to dobry sposób na wzbogacanie rodzimego potencjału w zakresie IT.