POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Czas wolny

OLZA: WIELKI PIKNIK POWSTAŃCZY

WIELKI PIKNIK POWSTAŃCZY W OLZIE W GMINIE GORZYCE odbędzie się 12 maja 2019 r. na terenie rekreacyjnym Campingu EUROPA w Olzie.

Program imprezy:

14.30 – Capstrzyk przy pomniku powstańców śląskich w Olzie (ul. Bogumińska)

15.00 – Msza św. w intencji powstańców śląskich w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju w Olzie, po mszy przemarsz w towarzystwie Orkiestry Gminy Gorzyce na teren Campingu Europa

16.00 – Inauguracja Pikniku Powstańczego – Zespół „OLZANKI”

16.15 – Koncert Patriotyczny w wykonaniu połączonych chórów Gminy Gorzyce („Cantemus Domino” z Gorzyc, „Lira” z Turzy Śląskiej, „ Melodia” z Osin, „Moniuszko” z Czyżowic, „ Słowik nad Olzą” z Olzy)

16.45 – Bieg Towarzyski Mały i Duży Powstaniec, start przy Campingu Europa w Olzie:

– udział dzieci i młodzieży w grze terenowej Powstania Śląskie (Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, 2 Drużyna Harcerska w Olzie)

– zwiedzanie wystaw plenerowych poświęconych Powstaniom Śląskim

– wręczenie nagród laureatom II Konkursu Wiedzy o Powstaniach Śląskich pod patronatem Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich Haliny Biedy oraz Wójta Gminy Gorzyce Daniela Jakubczyka

– wręczenie medali, nagród uczestnikom biegu

– poczęstunek

18.00 – Powstańcza Bitwa na Głosy o Puchar Sołtysa Olzy w ramach XVII Zlotu Chórów nad Olzą – muzyczna zabawa dla chórów, zespołów oraz wszystkich chętnych uczestników Pikniku. Organizacja oparta na repertuarze pieśni powstańczych.

19.00 – Rekonstrukcja Bitwy Olzańskiej z udziałem mieszkańców Olzy