Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od teraz będzie bezpieczniej. Za nami "Piknik Bezpieczeństwa" w Radlinie - Powiat Wodzisławski

Od teraz będzie bezpieczniej. Za nami „Piknik Bezpieczeństwa” w Radlinie

Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie i na tamtejszym Placu Olimpijczyka oraz w miasteczku rowerowym odbył się "Piknik Bezpieczeństwa". Wzięło w nim udział około 3000 osób.

Pierwsza pomoc na Pikniku Bezpieczeństwa w Radlinie

Pomysł imprezy wyszedł z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci chcieli bowiem w przystępny sposób uświadomić zwłaszcza młodzież szkół średnich, czym skutkuje niezachowanie ostrożności i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W akcję włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie-Biertułtowach, a także OSP Biertułtowy. W pikniku wzięła udział młodzież szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego, m.in. z Marklowic i Radlina.

W MOK Radlin i na Placu Radlińskich Olimpijczyków oraz w miasteczku rowerowym w Radlinie odbyły się zajęcia z symulatorem zderzeń i symulatorem wypadku drogowego oraz instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, a także spotkanie profilaktyczne z policjantem Podczas imprezy można było odwiedzić stoiska z gadżetami odblaskowymi i oznakować swój rower, a w miasteczku rowerowym, dla dzieci z klas 6 – 8 SP, zorganizowany był instruktaż poprawnego zakładania kasków rowerowych oraz bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych. By przekonać się, jak alkohol i narkotyki mogą wpływać na sposób postrzegania rzeczywistości, chętni mogli skorzystać z symulacji przy użyciu alko- lub narkogogli.