Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Dziś Światowy Dzień Roweru. Zachęcamy do zwiedzania powiatu na dwóch kółkach!

Dziś Światowy Dzień Roweru. Zachęcamy do zwiedzania powiatu na dwóch kółkach!

Powiat wodzisławski to idealne miejsce dla turystyki rowerowej. Bardzo urozmaicona rzeźba terenu, piękne widoki doliny Odry, spora liczba atrakcji kulturowych – wszystko to sprawia, że ziemię wodzisławską najlepiej poznawać z rowerowego siodełka. W naszym powiecie funkcjonuje kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych i ścieżek, a także szlaków turystycznych, które poprowadzono w taki sposób, by można było bez większych problemów zobaczyć najciekawsze miejsca ziemi wodzisławskiej.

stary rower stojący przed turkusową ścianą

Wszystkie główne trasy, ścieżki i szlaki rowerowe zebraliśmy w jednym miejscu. Wystarczy przejść na dedykowaną im stronę internetową naszego portalu – PRZEJDŹ (nowa strona internetowa).

Światowy Dzień Roweru to też dobry czas, by oficjalnie ogłosić, że po dwóch latach przerwy w tym roku Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się!!!  Zaplanowano go na ostatnią niedzielę wakacji, tj. 28 sierpnia ze startem i metą w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Choć zapisy na rajd ruszą za jakiś czas, już dzisiaj serdecznie zapraszamy! Tymczasem zachęcamy do zobaczenia minigalerii z poprzednich edycji imprezy.