Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nowy dyrektor już w pracy - Powiat Wodzisławski

Nowy dyrektor już w pracy

Dzisiaj w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni pracę rozpoczął nowy dyrektor - Tomasz Wójcik, który zastąpił na tym stanowisku Marka Okularczyka.

Nowy dyrektor rozpoczął urzędowanie od spotkania z kadrą kierowniczą PZD, podczas którego  zastępca dyrektora Józef Żywina przekazał raport na temat zimowego utrzymania dróg. Okazuje się bowiem, iż brak śniegu nie oznacza, że drogowcy nie mają co robić. Od zeszłego tygodnia w celu zapobiegania skutkom oblodzenia i  gołoledzi, powiatowe drogi posypywane są solą i spryskiwane solanką. W tym celu zużyto już 75 t soli, 43 t mieszanki soli z piaskiem i 27 tys. litrów solanki. Zapasy PZD są na bieżąco uzupełniane, dzięki czemu obecnie na stanie znajduje się ok. 2000 t piasku, 700 t soli oraz 350 t mieszkanki obu tych substancji.

Tomasz Wójcik obejrzał także nowe urządzenia drogowe, które trafiły do PZD w zeszłym tygodniu tj. koparko – ładowarkę, samochód dostawczy oraz dwie nowe zamiatarki, które już wiosną rozpoczną pracę na chodnikach przy drogach powiatowych.