POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Galeria zdjęć

Mikołajki w powiecie wodzisławskim

Dużo śmiechu, radości, konkursów, moc prezentów i dobrej zabawy. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w Wiejskim Dom Kultury w Syryni podczas Powiatowych Mikołajek.

Mikołajki  to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. Po raz czwarty,  pamiętając o dzieciach z najuboższych rodzin, Starostwo Powiatowe wspólnie z Ośrodkami Pomocy Społecznej z gmin: Mszana, Gorzyce, Godów, Marklowice, Lubomia, Radlin i Wodzisław Śląski zorganizowało Powiatowe Mikołajki

Tak więc 8 grudnia św. Mikołaj spotkał się z 140 dziećmi, które zostały wytypowane przez ośrodki pomocy społecznej. Przez blisko dwie godziny sala widowiskowa Wiejskiego Domu Kultury w Syryni za sprawą czerwonych czapeczek stała się najbardziej mikołajkowym miejscem na Ziemi. Mimo, że w tegoroczne Mikołajki zabrakło białego puchu, to fantastyczną atmosferę jaka panowała na wypełnionej po brzegi sali, odzwierciedlały uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja uczestniczyły one w  zabawach i konkursach – „Jaka to bajka” czy „ Co wiesz o Mikołaju”. Wśród gwaru i śmiechu niespodziewanie pojawił się na sali długo oczekiwany gość – św. Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom prezenty.

Św. Mikołaj wcześniej, 6 grudnia, odwiedził także dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo  – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. Gość przyjechał ogromnymi saniami, a uczniowie wspólnie z nauczycielami, specjalnie dla gościa, przygotowali występy, m.in. śpiewali piosenki i recytowali wiersze.