Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego w Wieloboju Łyżwiarskim - Powiat Wodzisławski

Dnia 23 lutego 2009 roku, na lodowisku w Pszowie odbyła się III edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego w Wieloboju Łyżwiarskim. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

Do zmagań na lodowej tafli przystąpiły szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Wodzisławskiego, które rywalizowały w kategorii chłopców i dziewcząt: ZSP w Pszowie, ZS im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, ZSZ w Wodzisławiu Śląskim, ZST w Wodzisławiu Śląskim, ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śląskim, ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, SOSW w Wodzisławiu Śląskim, ZSP w Wodzisławiu Śląskim oraz ZSP Nr 1 w Rydułtowach.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch konkurencjach: tor przeszkód oraz sztafeta. Każdy zespół wykonywał po dwa przejazdy, a o klasyfikacji końcowej decydowała suma wszystkich czasów. Każdy z uczestników mógł liczyć na gorący doping z trybun, na których zasiadły dzieci z pobliskiego przedszkola oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.
Wszystkim zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepsi otrzymali puchary oraz piłki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Klasyfikacja końcowa:

kategoria:  dziewcząt

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim

kategoria:  chłopców

I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim
III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

Opracowanie: Biuro Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.