Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu - Powiat Wodzisławski

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu

Podczas obrad XLV sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego, która odbyła się 29 kwietnia 2010 r. Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Wodzisławskiego za 2009 rok.

Zanim radni przystąpili do głosowania nad przyjęciem uchwały absolutoryjnej Starosta Jerzy Rosół omówił sprawozdanie Zarządu z wykonania budżetu Powiatu za 2009 r. Radni usłyszeli także opinie Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej  na temat sprawozdania przedłożonego przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z wykonania budżetu za 2009 rok oraz opinie  Składu Orzekającego RIO w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu, które przedstawił Skarbnik Mariusz Rakowski.  W obydwóch przypadkach Kolegium RIO wydało opinię pozytywną. Z kolei z opinią Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Wodzisławskiego dotyczącą wykonania budżetu za 2009 rok zapoznała radnych przewodnicząca Komisji Jolanta Otawa. Komisja postanowiła zaopiniować wykonanie budżetu za ubiegły rok pozytywnie. Ostatnim krokiem było głosowanie nad przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu. Zakończyło się ono jednogłośnym udzieleniem absolutorium.