Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Europoseł Jan Olbrycht gościł w II LO - Powiat Wodzisławski

Europoseł Jan Olbrycht gościł w II LO

Europoseł, były marszałek województwa śląskiego, ekspert w zakresie funduszy europejskich 21 lutego gościł w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera. Spotkanie przebiegło pod hasłem "Europa jaką kochamy, Europa jakiej potrzebujemy" i dotyczyło zagadnień ogólnoeuropejskich oraz przyszłości zjednoczonej Europy.

Prawie stu uczniów klas europejskich oraz tegorocznych maturzystów, którzy będą składać egzamin z historii lub wiedzy o społeczeństwie wzięło udział w seminarium  dr Jana Olbrychta. Zanim jednak europoseł wygłosił wykład dla młodzieży, spotkał się ze Starostą Tadeuszem Skatułą.

Podczas wykładu uczniowie mogli zgłębić wiedzę dotyczącą historii powstania Unii Europejskiej, przyczyn i postępu procesu rozszerzania Wspólnot Europejskich o kolejne państwa, a także zapoznali się z pojęciem prezydencji w Unii Europejskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego programu nauki wiedzy o społeczeństwie,  który zakłada nabywanie wiadomości i umiejętności, które wykraczają poza standardowy program nauczania. Program realizowany jest wspólnie z WSE w Krakowie w formie regularnych lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych, w tym warsztatów, wykładów czy  spotkań na uczelni.